2012-13 MIT Men's Swimming and Diving Roster

Name Event Cl. Ht. Hometown/High School Major
Ben Bauchwitz Free-MD, IM So. 6-0 Hershey, Pa. / Hershey Neuroscience
Tony Chen Free-SP Sr. 5-8 Clemmons, N.C. / West Forsyth Computer Science and Electrical Engineering
Craig Cheney SP Jr. 6-7 Sherwood, Ore. / Newberg Mechanical Engineering
Brendon Chiu Free-SP So. 5-11 Monterey Park, Calif. / Mark Keppel Mechanical Engineering
Sean Corcoran Fly, Back Fr. 6-0 Huntersville, N.C. / North Mecklenburg Biology
Brendan Deveney IM Sr. 6-1 Newtown, Conn. / Phillips Academy Chemistry
Michael Everett Free-MD So. 6-4 Ann Arbor, Mich. / Huron Mechanical Engineering
Austin Fathman Free-SP So. 6-3 Hamilton, Mich. / - Electrical Engineering
Langston Fitts Free-SP Fr. 5-9 Buffalo Grove, Ill. / Adlai E. Stevenson Engineering
Michael Fu   Fr. 6-0 Rockville, Md. / Thomas S. Wootton Undecided
Bradford Jokubaitis Back, Free Fr. 6-1 Newtown, Pa. / Lawrenceville School Aeronautical and Astronautical Engineering
Alex Lednev Back, IM Fr. 6-2 Glenmont, N.Y. / Bethlehem Central Engineering
Michael Liao Breast Jr. 6-0 Newport Beach, Calif. / Corona del Mar Biological Engineering
Brendan Liu Back, IM Sr. 5-11 Lake Oswego, Ore. / Lake Oswego Electrical Engineering and Computer Science
Dion Low Breast, IM Fr. 5-9 Valparaiso, Ind. / Valparaiso Biological Engineering
Michael Lu Free Fr. 6-0 Scarsdale, N.Y. / Scarsdale Undecided
Bo Mattix Fly, Back Fr. 6-0 La Canada, Calif. / La Canada Brain and Cognitive Sciences
Remy Mock Fly, Free-DX Jr. 5-10 Victoria, British Columbia / Mount Douglas Secondary School Mathematics, Electrical Engineering and Computer Science
Daryl Neubieser Free-SP Fr. 6-0 Saratoga, Calif. / Harker School Undecided
Thomas Norris Free Fr. 6-2 Cincinnati, Ohio / Sycamore Chemical Engineering
Evan Olin Fly, IM Fr. 5-7 Ossining, N.Y. / Ossining Bioengineering
Max Pruner Free-DX Sr. 5-10 Sioux Falls, S.D. / Washington Biological Engineering
Kale Rogers   Fr. 6-1 Newberg, Ore. / Newberg Undecided
Ron Rosenberg Back, Fly Sr. 5-5 Newton, Mass. / Newton South Materials Science and Engineering
Luke Schlueter Fly Fr. 5-10 St. Louis, Mo. / Parkway West Mechanical Engineering
Ory Tasman   Fr. 5-11 Orlando, Fla. / Winter Park Undecided
Danil Tyulmankov Diving Jr. 5-6 Stamford, Conn. / Stamford Electrical Engineering and Computer Science
Wyatt Ubellacker Fly, Free-SP Sr. 6-6 Georgetown, Ky. / Scott County Mechanical Engineering
Timothy Wall Free-DX, Fly Jr. 6-0 Newtown, Pa. / The Lawrenceville School Computer Science and Molecular Biology