Licensed to MIT Track & Field / Cross Country

                                       HY-TEK's Meet Manager 1/10/2015 04:46 PM

                         MIT, Bates, Colby - 1/10/2015                         

                                      MIT                                      

                                    Results                                    

 

Event 1  Women 60 Meter Hurdles

================================================================================

    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points

================================================================================

Section  1  

  1       Hill, Allison          Bates                   9.30       9.31    7   

  2       Chen, Hannah           MIT                    10.48       9.47    5   

  3       Athanasopoulos, Je     Colby                   9.40       9.73    4   

  4       Hampson, Hailey        Colby                             10.41    3   

  5       Strouf, Haley          MIT                    10.27      10.46    2   

  6       Beauregard, Lindse     Bates                  10.00      10.71    1   

  7       Birkhimer, Stephan     Mit Alumni                        10.77  

  8       Cessay, Sally          Bates                  10.00      11.13  

  9       Cohen, Arianna         Colby                             11.26  

 10       Ehrenberg, Melanie     Bates                             11.31  

 

Event 2  Men 60 Meter Hurdles

=========================================================================

    Name                    Year School                  Seed    Prelims 

=========================================================================

Heat  1 Preliminaries

  1       Wainman, Eric          Bates                   8.55       8.61Q 

  2       Sweeney, Chris         MIT                     8.94       8.82q 

  3       Samsel, Adrian         MIT                     9.00       8.88q 

  4       Gray, Luke             MIT                    10.00       9.23q 

  5       Downey, Blake          Bates                             10.16q 

  6       Miller, Josh           Bates                             10.98q 

Heat  2 Preliminaries

  1       Kaba, Michael          MIT                     8.60       8.89Q 

  2       Marin, Kawai           Bates                   8.70       9.10q 

  3       Ahern, Jack            Bates                   9.50       9.64q 

 

Event 2  Men 60 Meter Hurdles

================================================================================

    Name                    Year School               Prelims     Finals  Points

================================================================================

Section  1 Finals

  1       Wainman, Eric          Bates                   8.61       8.58    6   

  1       Kaba, Michael          MIT                     8.89       8.58    6   

  3       Sweeney, Chris         MIT                     8.82       8.89    4   

  4       Stephens, Omari        Mit Alumni                         8.95  

  5       Samsel, Adrian         MIT                     8.88       8.99    3   

  6       Leonard, Nick          Mit Alumni                         9.40  

  7       Gray, Luke             MIT                     9.23       9.55    2   

  8       Marin, Kawai           Bates                   9.10      10.28    1   

  9       Ahern, Jack            Bates                   9.64      10.33  

 10       Downey, Blake          Bates                  10.16      10.77  

 

Event 3  Women 60 Meter Dash

=========================================================================

    Name                    Year School                  Seed    Prelims 

=========================================================================

Heat  1 Preliminaries

  1       Szklarzewski, Vero     MIT                     8.08       8.10Q 

  2       Cessay, Sally          Bates                   8.30       8.28q 

  3       Harris, Kayla          MIT                     8.48       8.35q 

  4       Dunn, Grace            Colby                              8.66  

  5       Kimball, Kate          Colby                   8.54       8.85  

Heat  2 Preliminaries

  1       Okonkwo, Nneoma        MIT                     8.19       8.21Q 

  2       Hill, Allison          Bates                   8.50       8.31q 

  3       Dickinson, Alexis      Bates                   8.30       8.42q 

  4       Snellings, Quincy      Bates                   8.50       8.44q 

  5       Rembetsy-Brown, Ju     Colby                              8.50q 

  6       Athanasopoulos, Mi     Colby                              8.54  

Heat  3 Preliminaries

  1       Chen, Hannah           MIT                     8.08       8.09Q 

  2       Dai, Annie             MIT                     8.36       8.32q 

  3       Ojerholm, Madeline     Colby                   8.35       8.59  

  4       Turner, Anna           Bates                   9.00       8.86  

  5       Belgaumi, Saleha       Bates                   9.00       9.21  

 

Event 3  Women 60 Meter Dash

================================================================================

    Name                    Year School               Prelims     Finals  Points

================================================================================

Section  1 Finals

  1       Szklarzewski, Vero     MIT                     8.10       8.05    7   

  2       Chen, Hannah           MIT                     8.09       8.11    5   

  3       Okonkwo, Nneoma        MIT                     8.21       8.11    4   

  4       Harris, Kayla          MIT                     8.35       8.18    3   

  5       Dai, Annie             MIT                     8.32       8.32    2   

  6       Hill, Allison          Bates                   8.31       8.33    1   

  7       Dickinson, Alexis      Bates                   8.42       8.38  

  8       Cessay, Sally          Bates                   8.28       8.39  

  9       Fisher, Karin          Mit Alumni                         8.59  

 

Event 4  Men 60 Meter Dash

=========================================================================

    Name                    Year School                  Seed    Prelims 

=========================================================================

Heat  1 Preliminaries

  1       Donnelly, Roy          Colby                   7.30       7.39Q 

  2       Summers, Landon        Colby                   7.47       7.56  

  3       Riddell, Keyan         Bates                   7.52       7.64  

  4       Jadeja, Kush           Colby                   7.71       7.76  

  5       Lietz, Christopher     Bates                              8.50  

Heat  2 Preliminaries

  1       Kaba, Michael          MIT                     7.19       7.25Q 

  2       Grant, Jamaal          Colby                   7.39       7.50q 

  3       Ruschel, William       MIT                     7.58       7.51q 

  4       Jones, Jeffrey         Bates                   7.54       7.52q 

  5       Goldsberry, Brad       MIT                     7.40       7.54  

  6       Obi, A.C.              Bates                              7.73  

  7       Griffin, Dacota        Bates                              8.19  

Heat  3 Preliminaries

  1       Kraft, Colin           Bates                   7.26       7.23Q 

  2       Lee, William           MIT                     7.53       7.29q 

  3       Albritten, Tre         MIT                     7.38       7.31q 

  4       Sommers, Brian         Colby                   7.44       7.41q 

  5       Lee, Austin            Bates                   7.63       7.60  

  6       Kramer, Zachary        Bates                              8.10  

Heat  4 Preliminaries

  1       Lu, Richard            MIT                     7.51       7.35Q 

  2       McGuinness, Leo        Colby                   7.51       7.59  

  3       Echevarria, Angel      MIT                     7.89       7.61  

  4       Horton, Malik          Colby                   7.33       7.64  

 

Event 4  Men 60 Meter Dash

================================================================================

    Name                    Year School               Prelims     Finals  Points

================================================================================

Section  1 Finals

  1       Kraft, Colin           Bates                   7.23       7.18    7   

  2       Kaba, Michael          MIT                     7.25       7.19    5   

  3       Albritten, Tre         MIT                     7.31       7.30    4   

  4       Singer-Clark, Tyle     Mit Alumni                         7.31  

  5       Lee, William           MIT                     7.29       7.34    3   

  6       Lu, Richard            MIT                     7.35       7.35    2   

  7       Donnelly, Roy          Colby                   7.39       7.44    1   

  8       Grant, Jamaal          Colby                   7.50       7.49  

  9       Traina, Zach           Mit Alumni                         7.60  

 

Event 5  Women 200 Meter Dash

================================================================================

    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points

================================================================================

Section  1  

  1       Heilner, Loan          Colby                             29.72  

  2       Paulino, Liz           Colby                  32.15      30.94  

  3       Wick, Katharine        Bates                  30.00      32.29  

Section  2  

  1       Rembetsy-Brown, Ju     Colby                  29.13      28.79  

  2       Dunn, Grace            Colby                  29.24      28.83  

  3       Turner, Anna           Bates                  29.00      29.61  

  4       Belgaumi, Saleha       Bates                  30.00      31.90  

Section  3  

  1       Dai, Annie             MIT                    28.45      28.19    1   

  2       Ojerholm, Madeline     Colby                  27.70      28.56  

  3       Dickinson, Alexis      Bates                  28.00      28.81  

  4       Slattery, Hannah       Bates                  29.00      29.54  

Section  4  

  1       Hill, Allison          Bates                  27.50      27.49    5   

  2       Harris, Kayla          MIT                    27.00      27.65    4   

  3       Athanasopoulos, Mi     Colby                  27.62      27.75    3   

  4       Okonkwo, Nneoma        MIT                    27.00      28.52  

Section  5  

  1       Chen, Hannah           MIT                    26.50      26.71    7   

  2       Jones, Portia          Mit Alumni                        26.73  

  3       Snellings, Quincy      Bates                  27.50      27.76    2   

  4       Priest, Jamie          Mit Alumni             26.50      29.95  

 

Event 6  Men 200 Meter Dash

================================================================================

    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points

================================================================================

Section  1  

  1       Hilton, Michael        Colby                             26.00  

  2       Kramer, Zachary        Bates                  26.69      27.64  

Section  2  

  1       Jadeja, Kush           Colby                  24.94      25.50  

  2       Griffin, Dacota        Bates                  25.50      27.07  

  3       Lietz, Christopher     Bates                  25.40      27.15  

Section  3  

  1       Marin, Kawai           Bates                  24.80      25.27  

  2       Horton, Malik          Colby                  24.78      25.27  

  3       Obi, A.C.              Bates                  24.50      25.90  

  4       Stotz, Caleb           Bates                  24.90      27.84  

Section  4  

  1       Summers, Landon        Colby                  24.30      24.44    1   

  2       Donnelly, Roy          Colby                  24.29      24.74  

  3       McGuinness, Leo        Colby                  24.30      25.20  

Section  5  

  1       Lu, Richard            MIT                    24.14      23.80    2   

  2       Leonard, Nick          Mit Alumni             23.90      24.43  

  3       Lee, Austin            Bates                  23.91      25.29  

  4       Colony, Charlie        Bates                  24.17      25.44  

Section  6  

  1       Singer-Clark, Tyle     Mit Alumni             23.40      23.19  

  2       Traina, Zach           Mit Alumni             23.70      24.41  

  3       Riddell, Keyan         Bates                  23.61      24.54  

  4       O'Connor, Zach         Colby                  23.80      24.82  

Section  7  

  1       Cacopardo, Luca        MIT                    23.20      22.95    7   

  2       Kraft, Colin           Bates                  22.30      23.13    5   

  3       Lee, William           MIT                    23.20      23.18    4   

  4       Albritten, Tre         MIT                    23.06      23.20    3   

 

Event 7  Women 400 Meter Dash

================================================================================

    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points

================================================================================

Section  1  

  1       Athanasopoulos, Je     Colby                           1:06.58    5   

  2       Hampson, Hailey        Colby                           1:10.55    3   

Section  2  

  1       Oliver, Amelia         Bates                1:04.00    1:04.09    7   

  2       de Geus, Martina       Mit Alumni                      1:05.35  

  3       Slattery, Hannah       Bates                1:06.00    1:06.97    4   

  4       Priest, Jamie          Mit Alumni                      1:07.92  

  5       Allen, Kaitlin         Mit Alumni                      1:09.11  

 

Event 8  Men 400 Meter Dash

================================================================================

    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points

================================================================================

Section  1  

  1       Newman, Danny          MIT                    53.02      53.69    4   

  2       O'Donnell, James       Colby                  53.00      54.29    1   

  3       Trimble, Logan         Mit Alumni                        55.96  

  4       Butler, Greyson        Colby                  56.39      57.25  

  5       Miller, Josh           Bates                  55.50      57.41  

Section  2  

  1       Barnes, Derek          MIT                    51.00      51.63    7   

  2       Pan, Jia-Ahn           Bates                  51.92      52.15    5   

  3       Harris, Caleb          Colby                  52.80      53.82    3   

  4       Sahlberg, Brett        Colby                  52.79      53.92    2   

  5       Ahern, Jack            Bates                  51.36      57.17  

 

Event 9  Women 600 Meter Run

================================================================================

    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points

================================================================================

Section  1  

  1       Markonic, Claire       Bates                1:42.00    1:43.19    7   

  2       Cox, Elizabeth         MIT                  1:42.00    1:43.29    5   

  3       Schroeder, Elena       Bates                1:50.00    1:54.34    4   

 

Event 10  Men 600 Meter Run

================================================================================

    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points

================================================================================

  1       Galton, Isaac          Colby                1:29.22    1:30.02    1   

  2       Gray, Luke             MIT                  1:34.00    1:37.11  

Section  2  

  1       Sommers, Brian         Colby                1:22.28    1:23.76    7   

  2       Griffin, Patrick       Bates                1:23.87    1:24.53    5   

  3       Martinez, Andrew       Colby                1:26.23    1:26.98    4   

  4       Tareque, Henry         MIT                  1:26.00    1:27.83    3   

  5       Corts, Brandon         MIT                  1:26.00    1:27.89    2   

 

Event 11  Women 800 Meter Run

================================================================================

    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points

================================================================================

Section  1  

  1       Quinn, Sarah           MIT                  2:18.00    2:22.83    7   

  2       Tolman, Emily          Colby                2:20.00    2:28.09    5   

  3       Unger, Isabelle        Bates                2:21.12    2:28.45    4   

  4       Taylor, Alexandra      Mit Alumni                      2:30.38  

  5       Pollack, Ashley        Bates                2:30.00    2:31.06    3   

  6       Hojlo, Maggie          Colby                2:25.00    2:31.62    2   

  7       Giles, Margaret        Colby                2:25.00    2:31.78    1   

  8       Nemy, Julia            Bates                           2:35.21  

  9       Reilly, Micaela        Colby                           2:36.85  

 10       Altan, Manolya         MIT                  2:24.00    2:38.00  

 

Event 12  Men 800 Meter Run

================================================================================

    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points

================================================================================

  1       Parker, Samuel         MIT                  1:55.00    1:55.03    7   

  2       Paez, Ricardo          MIT                  1:57.58    1:56.61    5   

  3       Hayes, Will            Colby                1:59.62    2:00.56    4   

  4       Flynn, Robert          Bates                2:00.00    2:00.67    3   

  5       Caballero, Pedro       Colby                2:01.00    2:01.88    2   

  6       Stinn, Caspar          MIT                  2:04.99    2:04.53    1   

  7       Bullock, Justin        Mit Alumni                      2:07.94  

  8       Barnatchez, Keith      Colby                2:01.00    2:08.63  

  9       Hyszczak, Dan          Colby                2:04.10    2:09.21  

 10       Mulligan, Peter        Mit Alumni                      2:19.59  

 

Event 13  Women 1000 Meter Run

================================================================================

    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points

================================================================================

  1       Gong, Maryann          MIT                  2:58.00    3:00.59    7   

  2       Fusco, Sarah           Bates                3:05.00    3:05.00    5   

  3       Wicker, Christina      MIT                  2:55.37    3:06.96    4   

  4       Paul, Lauren           MIT                  3:05.00    3:19.94    3   

  5       Waghani, Nikita        MIT                  3:05.00    3:23.86    2   

  6       Bacon, Emily           Bates                           3:40.75    1   

 

Event 14  Men 1000 Meter Run

================================================================================

    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points

================================================================================

  1       Godwin, Colin          MIT                  2:31.00    2:36.96    7   

  2       Picchini, Michael      MIT                  2:33.00    2:37.34    5   

  3       Barry, Tom             Colby                2:34.38    2:37.71    4   

  4       Perry, Robert          Bates                2:46.00    2:48.12    3   

  5       Kornacki, Dan          Bates                2:47.00    2:50.77    2   

 

Event 15  Women 1 Mile Run

================================================================================

    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points

================================================================================

  1       Quinn, Sarah           MIT                  4:52.00    5:01.0h    7   

  2       Gong, Maryann          MIT                  4:52.39    5:07.0h    5   

  3       Wilson, Jessica        Bates                5:25.00    5:21.0h    3.50

  3       Jay, Elena             Bates                5:20.00    5:21.0h    3.50

  5       Paul, Lauren           MIT                  5:20.00    5:34.0h    1.50

  5       Chisholm, Molly        Bates                5:35.00    5:34.0h    1.50

  7       Hallock, Allison       MIT                  5:20.00    5:43.0h  

  8       Altan, Manolya         MIT                  5:20.00    5:52.0h  

  8       Szatkowski, Mary       Bates                           5:52.0h  

 10       Borek, Maddy           Colby                           5:53.0h  

 12       Carlson, Teika         Bates                5:50.72    6:03.39  

 11       Lloyd, Maggie          Mit Alumni                     X5:57.93  

 

Event 16  Men 1 Mile Run

================================================================================

    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points

================================================================================

  1       Godwin, Colin          MIT                  4:18.00    4:22.41    7   

  2       Bullock, Justin        Mit Alumni                      4:22.47  

  3       Chelimo, David         Colby                4:21.00    4:25.74    5   

  4       Oconnell, John Nic     MIT                  4:28.36    4:29.91    4   

  5       Walter, David          MIT                  4:32.47    4:32.01    3   

  6       Vassallo, Dan          Colby Alumni         4:25.00    4:32.26  

  7       Tonelli, Ben           Bates                4:26.00    4:34.16    2   

  8       Saucier, Taylor        Bates                4:32.83    4:35.24    1   

  9       Millman, Chris         Colby                4:30.00    4:35.76  

 10       Feeney, Noel           Colby                4:30.00    4:38.95  

 11       Crain, Ethan           Mit Alumni                      4:52.87  

 12       Katchadourian, Eri     Mit Alumni                      5:00.72  

 13       O'Donnell, Thomas      Colby                4:47.24    5:07.43  

 14       McWilliams, Jack       Bates                4:45.00    5:18.43  

 

Event 17  Women 3000 Meter Run

=========================================================================

    Name                    Year School                  Seed     Finals 

=========================================================================

  1       Mitchell, Clementi     MIT                            11:26.85  

  2       Purcell Maillet, E     Colby                          12:08.46  

 

Event 18  Men 3000 Meter Run

=========================================================================

    Name                    Year School                  Seed     Finals 

=========================================================================

  1       Deyo, Matthew          MIT                  8:43.02    8:37.55  

  2       Xie, Benjamin          MIT                  8:45.00    8:47.11  

  3       Magin, Zach            Bates                8:50.00    8:50.33  

  4       Martin, Mike           Bates Alumni         8:40.00    8:56.92  

  5       Ferguson-Hull, Eva     Bates                9:05.00    9:06.34  

  6       Polich, Zach           Bates                9:15.00    9:09.03  

  7       Gagnon, Griffin        Colby                9:20.00    9:17.13  

  8       Perkins, Bryant        Bates                9:09.32    9:21.43  

  9       Wedge, Roy             Mit Alumni                      9:23.46  

 10       Orlando, Nick          Bates                9:20.00    9:32.09  

 11       O'Shea, Tom            Colby                9:20.00    9:35.29  

 12       Morris, Matthew        Bates                9:15.00    9:35.70  

 13       Sandreuter, Stefan     Colby                9:26.73    9:43.98  

 14       LI, Andrew             Colby                           9:46.91  

 15       Crain, Ethan           Mit Alumni                      9:46.94  

 16       Griffith, Tommy        Colby                           9:54.21  

 17       Dumont, Nolan          Colby                9:34.72    9:54.84  

 18       Roy-Mayhew, Joe        Mit Alumni                     10:07.79  

 

Event 19  Women 4x400 Meter Relay

================================================================================

    School                                               Seed     Finals  Points

================================================================================

  1 Bates  'A'                                                   4:16.09    7   

     1) Ehrenberg, Melanie              2) Fusco, Sarah                   

     3) Snellings, Quincy               4) Markonic, Claire               

  2 Mit  'A'                                          4:05.00    4:16.55    5   

     1) Knittel, Kendra                 2) Guo, Stephanie                 

     3) Gong, Maryann                   4) Chen, Hannah                   

 -- Colby  'B'                                        4:20.00   x4:26.46  

     1) Doyle, Emily                    2) Dunn, Grace                    

     3) Athanasopoulos, Michaela        4) Paulino, Liz                   

 

Event 20  Men 4x400 Meter Relay

================================================================================

    School                                               Seed     Finals  Points

================================================================================

 -- Colby  'B'                                                  x3:41.54  

     1) Martinez, Andrew                2) Caballero, Pedro               

     3) Barry, Tom                      4) Barnatchez, Keith              

 -- Colby  'C'                                                  x3:58.19  

     1) Chelimo, David                  2) Feeney, Noel                   

     3) O'Donnell, James                4) Galton, Isaac                  

Section  2  

  1 Mit  'A'                                          3:23.00    3:27.80    7   

     1) Cacopardo, Luca                 2) Barnes, Derek                  

     3) Parker, Samuel                  4) Lee, William                   

  3 Colby  'A'                                        3:31.26    3:34.84    5   

     1) Harris, Caleb                   2) Summers, Landon                

     3) Sahlberg, Brett                 4) Sommers, Brian                 

  4 Bates  'A'                                        3:25.00    3:38.18    4   

     1) Wainman, Eric                   2) Pan, Jia-Ahn                   

     3) Flynn, Robert                   4) Griffin, Patrick               

 -- Mit  'B'                                          3:30.00   x3:32.43  

     1) Corts, Brandon                  2) Tareque, Henry                 

     3) Stinn, Caspar                   4) Sweeney, Chris                 

 -- Bates  'B'                                        3:35.00   x3:52.69  

     1) Jones, Jeffrey                  2) Ahern, Jack                    

     3) Downey, Blake                   4) McKenna, Sean                  

 

Event 21  Women Distance Medley

================================================================================

    School                                               Seed     Finals  Points

================================================================================

Section  1  

  1 Mit  'A'                                                    12:48.00    7   

  2 Bates  'A'                                                  13:05.16    5   

 

Event 22  Men Distance Medley

================================================================================

    School                                               Seed     Finals  Points

================================================================================

  1 Mit  'A'                                                    11:05.94    7   

  2 Bates  'A'                                                  11:44.62    5   

 

Event 23  Women High Jump

==========================================================================================

    Name                    Year School                  Seed     Finals            Points

==========================================================================================

Flight  1  

  1       Vaidyanathan, Pree     MIT                    1.57m      1.57m    5-01.75   7   

     1.32 1.37 1.42 1.47 1.52 1.57 1.62 

      PPP  PPP  PPP    O    O    O  XXX 

  2       Hampson, Hailey        Colby                  1.58m     J1.57m    5-01.75   5   

     1.32 1.37 1.42 1.47 1.52 1.57 1.62 

      PPP  PPP  PPP    O   XO   XO  XXX 

  3       Alper, Natalie         MIT                    1.52m      1.52m    4-11.75   4   

     1.32 1.37 1.42 1.47 1.52 1.57 

      PPP  PPP  PPP    O    O  XXX 

  4       Sunil, Srishti         Bates                            J1.52m    4-11.75   3   

     1.32 1.37 1.42 1.47 1.52 1.57 

       XO    O    O    O   XO  XXX 

  5       Prutz, Katherine       MIT                    1.45m      1.42m    4-07.75   1   

     1.32 1.37 1.42 1.47 

      PPP  PPP    O  XXX 

  5       Heilner, Loan          Colby                  1.48m      1.42m    4-07.75   1   

     1.32 1.37 1.42 1.47 

      PPP    O    O  XXX 

  5       Rubchinuk, Elyse       Bates                  1.48m      1.42m    4-07.75   1   

     1.32 1.37 1.42 1.47 

        O    O    O  XXX 

  8       Strouf, Haley          MIT                    1.37m      1.32m    4-04.00 

     1.32 1.37 1.42 

        O  XPP   XX 

 

Event 24  Men High Jump

==========================================================================================

    Name                    Year School                  Seed     Finals            Points

==========================================================================================

  1       Thomas, John           MIT                    1.88m      1.83m    6-00.00   7   

     1.63 1.68 1.73 1.78 1.83 1.88 

      PPP  PPP  PPP    O   XO  XXX 

  2       Mizerak, Jordan        Mit Alumni                       J1.83m    6-00.00 

     1.63 1.68 1.73 1.78 1.83 1.88 

      PPP    O   XO    O   XO  XXX 

  3       Fullerton, Andy        Colby                  1.68m      1.78m    5-10.00   5   

     1.63 1.68 1.73 1.78 1.83 

        O    O    O    O  XXX 

  4       Falk, Matt             Mit Alumni                        1.73m    5-08.00 

     1.63 1.68 1.73 1.78 

        O    O   XO  XXX 

  5       Samsel, Adrian         MIT                    1.83m     J1.73m    5-08.00   4   

     1.63 1.68 1.73 1.78 

      PPP  PPP  XXO  XXX 

  6       Downey, Blake          Bates                  1.73m      1.68m    5-06.00   3   

     1.63 1.68 1.73 

        O    O  XXX 

 --       Griffin, Patrick       Bates                  1.78m         NH            

     1.63 1.68 1.73 

      PPP  PPP  XXX 

 

Event 25  Women Pole Vault

==========================================================================================

    Name                    Year School                  Seed     Finals            Points

==========================================================================================

  1       Kuntz, Lauren          Mit Alumni                        3.72m   12-02.50 

     2.37 2.52 2.67 2.82 2.97 3.12 3.27 3.42 3.57 3.72 3.87 4.02 

      PPP  PPP  PPP  PPP  PPP  PPP  PPP  PPP  PPP   XO  XXP  PPP 

  2       Virdi, Cimran          MIT                    3.65m     J3.72m   12-02.50   7   

     2.37 2.52 2.67 2.82 2.97 3.12 3.27 3.42 3.57 3.72 3.87 

      PPP  PPP  PPP  PPP  PPP  PPP  PPP    O  XXO  XXO  XXX 

  3       Cole, Emily            Mit Alumni                        3.27m   10-08.75 

     2.37 2.52 2.67 2.82 2.97 3.12 3.27 3.42 

      PPP  PPP  PPP  PPP  PPP    O    O  XXX 

  4       Devlin, Maeve          MIT                    3.35m      3.12m   10-02.75   4.50

     2.37 2.52 2.67 2.82 2.97 3.12 3.27 

      PPP  PPP  PPP    O    O    O  XXX 

  4       Tylock, Jennifer       MIT                    3.05m      3.12m   10-02.75   4.50

     2.37 2.52 2.67 2.82 2.97 3.12 3.27 

      PPP  PPP  PPP    O    O    O  XXX 

  6       Chen, Joanna           MIT                    3.38m     J3.12m   10-02.75   3   

     2.37 2.52 2.67 2.82 2.97 3.12 3.27 

      PPP  PPP  PPP  PPP    O   XO  XXX 

  7       Klein, Abigail         MIT                    3.38m     J3.12m   10-02.75   2   

     2.37 2.52 2.67 2.82 2.97 3.12 3.27 

      PPP  PPP  PPP  PPP    O  XXO  XXX 

  8       Ehrenberg, Melanie     Bates                  3.00m     J3.12m   10-02.75   1   

     2.37 2.52 2.67 2.82 2.97 3.12 3.27 

      PPP  PPP  PPP  PPP   XO  XXO  XXX 

  9       Geske, Emily           Colby                  2.59m      2.97m    9-09.00 

     2.37 2.52 2.67 2.82 2.97 3.12 

      PPP    O    O    O    O  XXX 

 10       Wan, Sherry            MIT                    2.60m     J2.97m    9-09.00 

     2.37 2.52 2.67 2.82 2.97 3.12 

      PPP  PPP  PPP    O  XXO  XXX 

 11       Schmitz, Leah          MIT                    2.75m      2.82m    9-03.00 

     2.37 2.52 2.67 2.82 2.97 

      PPP    O    O    O  XXX 

 12       Waller, Madeleine      MIT                    2.60m      2.67m    8-09.00 

     2.37 2.52 2.67 2.82 

      PPP   XO    O  XXX 

 13       Figgatt, Caroline      Mit Alumni                       J2.67m    8-09.00 

     2.37 2.52 2.67 2.82 

      PPP  XPP   XO  XXX 

 --       Vance, Keltie          Colby                  3.42m         NH            

     2.37 2.52 2.67 2.82 

      PPP  PPP  PPP  XXX 

 --       Fisher, Karin          Mit Alumni                          XNH            

     2.37 2.52 2.67 2.82 2.97 3.12 3.27 3.42 

      PPP  PPP  PPP  PPP  PPP  PPP  PPP  XXX 

 --       Wick, Katharine        Bates                                NH            

     2.37 

      XXX 

 

Event 26  Men Pole Vault

==========================================================================================

    Name                    Year School                  Seed     Finals            Points

==========================================================================================

  2       Mizerak, Jordan        Mit Alumni                        4.17m   13-08.25 

     2.37 2.52 2.67 2.82 2.97 3.12 3.27 3.42 3.57 3.72 3.87 4.02 4.17 4.32 

      PPP  PPP  PPP  PPP  PPP  PPP  PPP  PPP  PPP  PPP  PPP    O    O  XXX 

  3       Sharpe, Nate           Mit Alumni                        4.02m   13-02.25 

     2.37 2.52 2.67 2.82 2.97 3.12 3.27 3.42 3.57 3.72 3.87 4.02 4.17 

      PPP  PPP  PPP  PPP  PPP  PPP  PPP  PPP  PPP    O   XO    O  XXX 

  4       Anderson, Garret       Bates                  4.20m     J4.02m   13-02.25   7   

     2.37 2.52 2.67 2.82 2.97 3.12 3.27 3.42 3.57 3.72 3.87 4.02 4.17 

      PPP  PPP  PPP  PPP  PPP  PPP  PPP  PPP  PPP  PPP  PPP   XO  XXX 

  5       Wainman, Eric          Bates                  4.04m      3.87m   12-08.25   5   

     2.37 2.52 2.67 2.82 2.97 3.12 3.27 3.42 3.57 3.72 3.87 4.02 

      PPP  PPP  PPP  PPP  PPP  PPP  PPP  PPP  XXO    O    O  XXX 

  6       Wisener, Will          Colby                  3.81m     J3.87m   12-08.25   4   

     2.37 2.52 2.67 2.82 2.97 3.12 3.27 3.42 3.57 3.72 3.87 4.02 

      PPP  PPP  PPP  PPP  PPP  PPP  PPP    O  XXO    O  XXO  XXX 

  7       Wentworth, Marshal     MIT                    3.70m      3.72m   12-02.50   3   

     2.37 2.52 2.67 2.82 2.97 3.12 3.27 3.42 3.57 3.72 3.87 

      PPP  PPP  PPP  PPP  PPP  PPP  PPP  PPP  PPP    O  XXX 

  8       Barragan, Patrick      Mit Alumni                       J3.72m   12-02.50 

     2.37 2.52 2.67 2.82 2.97 3.12 3.27 3.42 3.57 3.72 3.87 

      PPP  PPP  PPP  PPP  PPP  PPP  PPP  PPP  PPP  XXO  XXX 

  8       Ravnaas, Samuel        MIT                    3.65m     J3.72m   12-02.50   2   

     2.37 2.52 2.67 2.82 2.97 3.12 3.27 3.42 3.57 3.72 3.87 

      PPP  PPP  PPP  PPP  PPP  PPP  PPP    O    O  XXO  XXX 

 10       Schmidt, Justin        Mit Alumni                       J3.72m   12-02.50 

     2.37 2.52 2.67 2.82 2.97 3.12 3.27 3.42 3.57 3.72 3.87 

      PPP  PPP  PPP  PPP  PPP    O    O    O  XXO  XXO  XXX 

 11       Gonzalez, Jorge        MIT                    4.00m      3.42m   11-02.50   1   

     2.37 2.52 2.67 2.82 2.97 3.12 3.27 3.42 3.57 

      PPP  PPP  PPP  PPP  PPP  PPP  PPP    O  XXX 

 12       Dick, David            Bates                  3.80m     J3.42m   11-02.50 

     2.37 2.52 2.67 2.82 2.97 3.12 3.27 3.42 3.57 

      PPP  PPP  PPP  PPP  PPP   XO    O    O  XXX 

 13       Gray, Luke             MIT                    3.65m     J3.42m   11-02.50 

     2.37 2.52 2.67 2.82 2.97 3.12 3.27 3.42 3.57 

      PPP  PPP  PPP  PPP  PPP  PPP   XO  XXO  XXX 

 14       Singhose, Bill         Mit Alumni                        3.27m   10-08.75 

     2.37 2.52 2.67 2.82 2.97 3.12 3.27 3.42 

      PPP  PPP  PPP  PPP  PPP  PPP    O  XXX 

 15       Hilton, Michael        Colby                  3.05m      2.97m    9-09.00 

     2.37 2.52 2.67 2.82 2.97 3.12 

      PPP  PPP    O    O   XO  XXX 

 16       Hannon, Kyle           Mit Alumni                        2.52m    8-03.25 

     2.37 2.52 2.67 

      PPP    O  XXX 

 16       Colony, Charlie        Bates                  2.95m      2.52m    8-03.25 

     2.37 2.52 2.67 

      PPP    O  XXX 

 18       DeMassa, Mike          Mit Alumni                       J2.52m    8-03.25 

     2.37 2.52 2.67 2.82 2.97 3.12 3.27 3.42 3.57 3.72 3.87 4.02 4.17 4.32 4.47 4.62 4.77 

      PPP   XO  XXP  PPP  PPP  PPP  PPP  PPP  PPP  PPP  PPP  PPP  PPP  PPP  PPP  PPP  PPP 

  1       Stephens, Omari        Mit Alumni                       X4.47m   14-08.00 

     2.37 2.52 2.67 2.82 2.97 3.12 3.27 3.42 3.57 3.72 3.87 4.02 4.17 4.32 4.47 4.62 

      PPP  PPP  PPP  PPP  PPP  PPP  PPP  PPP  PPP  PPP  PPP  PPP  PPP   XO    O  XXX 

 --       Samsel, Adrian         MIT                    3.30m         NH            

     2.37 2.52 2.67 2.82 2.97 3.12 3.27 3.42 

      PPP  PPP  PPP  PPP  PPP  PPP  PPP  XXX 

 --       Downey, Blake          Bates                                NH            

     2.37 2.52 

      PPP  XXX 

 --       Ball, Nate             Mit Alumni                          XNH            

     2.37 2.52 2.67 2.82 2.97 3.12 3.27 3.42 3.57 3.72 3.87 4.02 

      PPP  PPP  PPP  PPP  PPP  PPP  PPP  PPP  PPP  PPP  PPP  XXX 

 

Event 27  Women Long Jump

==========================================================================================

    Name                    Year School                  Seed     Finals            Points

==========================================================================================

  1       Okonkwo, Nneoma        MIT                    4.91m      5.24m   17-02.25   7   

      4.79m  PASS  PASS  4.95m  FOUL  5.24m

  2       Szklarzewski, Vero     MIT                    4.77m      4.97m   16-03.75   5   

      4.92m  PASS  PASS  4.89m  4.77m  4.97m

  3       Strouf, Haley          MIT                    4.62m      4.89m   16-00.50   4   

      4.67m  FOUL  4.59m  4.77m  4.60m  4.89m

  4       Athanasopoulos, Je     Colby                  4.91m      4.80m   15-09.00   3   

      4.43m  4.61m  4.80m  4.71m  4.73m  PASS

  5       Cutshall, Charlott     Bates                             4.53m   14-10.50   2   

      4.43m  4.18m  4.53m  4.40m  4.28m  4.51m

  6       Cohen, Arianna         Colby                             4.39m   14-05.00   1   

      4.39m  4.34m  4.38m  3.81m  PASS  PASS

  7       Benner, Carolyn        Bates                  4.76m     J4.39m   14-05.00 

      4.32m  4.39m  FOUL  PASS  PASS  PASS

  8       Birkhimer, Stephan     Mit Alumni                        4.20m   13-09.50 

      FOUL  4.20m  4.01m  4.16m  4.01m  PASS

  9       Kimball, Kate          Colby                  4.45m      4.17m   13-08.25 

      3.88m  4.00m  4.17m            

 10       Bonete, Joebelle       Colby                             4.09m   13-05.00 

      4.00m  4.09m  3.97m            

 

Event 28  Men Long Jump

==========================================================================================

    Name                    Year School                  Seed     Finals            Points

==========================================================================================

  1       Ruschel, William       MIT                    5.79m      6.34m   20-09.75   5   

      6.34m  FOUL  FOUL  6.17m  PASS  6.23m

  2       Wozniak, Thad          Mit Alumni                        6.33m   20-09.25 

      6.26m  6.28m  FOUL  6.33m  6.31m  6.02m

  3       Mizerak, Jordan        Mit Alumni                        6.16m   20-02.50 

      5.90m  6.16m  5.85m  5.92m  6.12m  5.85m

  4       Singer-Clark, Tyle     Mit Alumni                        5.86m   19-02.75 

      5.73m  5.82m  5.86m            

  5       Villanueva, Jason      MIT                    5.30m      5.70m   18-08.50 

      5.63m  5.51m  5.70m            

  6       Colony, Charlie        Bates                  5.80m      5.68m   18-07.75 

      5.68m  5.45m  FOUL            

  7       Jones, Jeffrey         Bates                  5.93m      5.55m   18-02.50 

      5.34m  5.55m  5.22m            

Flight  2  

  1       Motley, David          MIT                    6.40m      6.52m   21-04.75   7   

      6.28m  FOUL  6.51m  PASS  6.52m  PASS

  2       Grant, Jamaal          Colby                  6.22m      6.17m   20-03.00   4   

      6.14m  6.10m  FOUL  6.03m  FOUL  6.17m

  3       Albritten, Tre         MIT                    6.20m      6.10m   20-00.25   3   

      6.10m  FOUL  5.99m  5.81m  PASS  PASS

  4       Samsel, Adrian         MIT                    6.40m      6.03m   19-09.50   2   

      5.90m  6.03m  PASS  5.96m  5.98m  6.00m

  5       Echevarria, Angel      MIT                    6.00m      5.97m   19-07.00   1   

      FOUL  5.96m  FOUL  5.97m  PASS  PASS

  6       Miranda, Zachery       MIT                    6.27m      5.90m   19-04.25 

      FOUL  FOUL  5.90m            

 

Event 29  Women Triple Jump

==========================================================================================

    Name                    Year School                  Seed     Finals            Points

==========================================================================================

Flight  1  

  1       Szklarzewski, Vero     MIT                    9.60m     10.71m   35-01.75   7   

      FOUL  10.29m  10.71m  9.93m  10.60m  PASS

  2       Sunil, Srishti         Bates                            10.53m   34-06.75   5   

      10.53m  10.29m  10.42m  PASS  PASS  PASS

  3       Gallagher, Morgan      Colby                 10.34m      9.93m   32-07.00   4   

      9.93m  9.65m  9.50m  9.24m  9.47m  FOUL

  4       Beauregard, Lindse     Bates                             9.89m   32-05.50   3   

      9.89m  9.78m  9.81m  PASS  PASS  PASS

  5       Cessay, Sally          Bates                             9.81m   32-02.25   2   

      9.81m  9.69m  9.30m  PASS  PASS  PASS

  6       Birkhimer, Stephan     Mit Alumni                        9.47m   31-01.00 

      FOUL  9.47m  FOUL  FOUL  9.14m  FOUL

  7       Turner, Anna           Bates                             9.21m   30-02.75   1   

      8.72m  9.21m  8.69m  PASS  PASS  PASS

  8       Benner, Carolyn        Bates                 10.47m      8.95m   29-04.50 

      FOUL  8.95m  8.70m  PASS  PASS  PASS

  9       Cutshall, Charlott     Bates                            J8.95m   29-04.50 

      FOUL  8.95m  8.62m  PASS  PASS  PASS

 10       Bonete, Joebelle       Colby                             8.94m   29-04.00 

      8.68m  8.94m  8.90m            

 

Event 30  Men Triple Jump

==========================================================================================

    Name                    Year School                  Seed     Finals            Points

==========================================================================================

  1       Echevarria, Angel      MIT                   13.31m     14.10m   46-03.25   7   

      13.98m  FOUL  PASS  13.93m  14.10m  PASS

  2       Motley, David          MIT                   13.72m     13.82m   45-04.25   5   

      13.31m  13.49m  PASS  13.82m  PASS  13.78m

  3       Ruschel, William       MIT                   13.40m     13.62m   44-08.25   4   

      12.86m  13.11m  PASS  12.66m  13.45m  13.62m

  4       Villanueva, Jason      MIT                   13.00m     13.26m   43-06.00   3   

      13.19m  13.26m  PASS  13.11m  PASS  12.86m

  5       Jones, Jeffrey         Bates                 11.35m     12.84m   42-01.50   2   

      FOUL  12.53m  12.54m  11.20m  12.84m  12.20m

  6       Grant, Jamaal          Colby                 13.31m     12.83m   42-01.25   1   

      12.36m  12.81m  FOUL  12.53m  12.83m  12.83m

 --       Stotz, Caleb           Bates                              FOUL            

      FOUL  FOUL  FOUL  FOUL  FOUL  FOUL

 

Event 31  Women Shot Put

==========================================================================================

    Name                    Year School                  Seed     Finals            Points

==========================================================================================

  1       Beauregard, Lindse     Bates                             9.54m   31-03.75   1   

      8.95m  9.54m  7.88m  FOUL  9.21m  8.90m

  2       Slutsky, Ariela        MIT                    9.50m      9.11m   29-10.75 

      9.11m  7.85m  8.02m            

  3       Hampson, Hailey        Colby                  8.57m      8.94m   29-04.00 

      8.12m  8.94m  8.54m            

  4       Strouf, Haley          MIT                               8.92m   29-03.25 

      8.92m  7.50m  7.73m            

  5       Kofos, Leah            Bates                  8.14m      7.92m   26-00.00 

      7.92m  7.18m  7.58m            

  6       Millstrom, Alex        Bates                  8.71m      7.77m   25-06.00 

      7.72m  7.77m  6.35m            

  7       Cohen, Arianna         Colby                  5.96m      6.10m   20-00.25 

      5.65m  6.10m  5.81m            

Flight  2  

  1       Stuopis, Isabella      MIT                   13.00m     12.85m   42-02.00   7   

      10.97m  12.66m  12.18m  12.85m  11.49m  12.52m

  2       Vahey, Jackie          MIT                   12.00m     11.76m   38-07.00   5   

      10.58m  11.76m  11.67m  9.82m  10.47m  10.52m

  3       Morgosh, Alyssa        Bates                 11.09m     10.30m   33-09.50   4   

      8.40m  9.63m  10.02m  9.32m  9.77m  10.30m

  4       Athanasopoulos, Je     Colby                 10.13m      9.90m   32-05.75   3   

      8.48m  9.48m  9.90m  FOUL  FOUL  FOUL

  5       Garrett, Michaela      Colby                 10.23m      9.58m   31-05.25   2   

      8.53m  9.35m  8.58m  9.24m  9.21m  9.58m

  6       Rubchinuk, Elyse       Bates                  9.57m      9.38m   30-09.25 

      8.75m  9.04m  9.38m  8.91m  8.86m  9.20m

  7       Gallagher, Morgan      Colby                 10.06m      9.12m   29-11.25 

      FOUL  8.77m  9.12m  FOUL  8.87m  7.89m

 

Event 32  Men Shot Put

==========================================================================================

    Name                    Year School                  Seed     Finals            Points

==========================================================================================

Flight  1  

  1       Barron, Will           Colby Alumni          12.40m     13.67m   44-10.25 

      13.06m  12.87m  13.67m  13.01m  13.14m  12.85m

  2       Endean, Thomas         Bates                            12.02m   39-05.25   3   

      10.11m  10.94m  12.02m  FOUL  9.48m  10.88m

  3       Bratten, Richard       MIT                   10.14m     11.84m   38-10.25   2   

      11.78m  11.28m  11.84m  11.58m  FOUL  10.72m

  4       Falk, Matt             Mit Alumni                       11.00m   36-01.25 

      10.84m  11.00m  FOUL            

  5       Fakorede, Adedire      Bates                             9.13m   29-11.50   1   

      FOUL  FOUL  9.13m            

Flight  2  

  1       Enos, Sean             Bates                 17.58m     16.52m   54-02.50   7   

      14.70m  15.39m  16.52m  FOUL  15.49m  15.98m

  2       Cooper, Ken            MIT                   15.56m     16.03m   52-07.25   5   

      15.34m  15.53m  14.45m  FOUL  16.03m  15.82m

  3       Margitza, Nick         Bates                 15.17m     15.46m   50-08.75   4   

      14.29m  15.46m  FOUL  14.48m        

  4       McNeil, Rich           Bates Alumni                     14.53m   47-08.00 

      14.51m  14.04m  14.37m  14.53m  13.77m    

  5       Kelley, Mitch          Mit Alumni                       12.16m   39-10.75 

      12.16m  FOUL  11.84m  PASS  12.07m  11.52m

  6       Singhose, Bill         Mit Alumni                       10.80m   35-05.25 

      10.52m  10.39m  10.80m            

 --       Murtagh, Chris         Bates Alumni                      XFOUL            

      FOUL  FOUL  FOUL            

 

Event 33  Women Weight Throw

==========================================================================================

    Name                    Year School                  Seed     Finals            Points

==========================================================================================

Flight  1  

  1       Liverpool, Ellen       MIT                   16.00m     16.35m   53-07.75   7   

      15.50m  16.25m  15.99m  14.22m  15.46m  16.35m

  2       Wheeler, Ashley        MIT                   14.00m     14.85m   48-08.75   5   

      13.80m  14.49m  14.69m  13.44m  14.85m  13.97m

  3       Gail, Colby            Bates                 14.50m     13.96m   45-09.75   4   

      13.96m  13.80m  13.57m  13.79m  FOUL  FOUL

  4       Vahey, Jackie          MIT                   13.33m     13.47m   44-02.50   3   

      12.76m  13.47m  13.16m  FOUL  FOUL  12.82m

  5       Garrett, Michaela      Colby                 12.72m     13.46m   44-02.00   2   

      11.82m  13.46m  FOUL  12.74m  12.38m  FOUL

  6       Stuopis, Isabella      MIT                   12.50m     12.29m   40-04.00   1   

      12.28m  FOUL  11.80m  11.55m  11.60m  12.29m

  7       Slutsky, Ariela        MIT                   10.10m     11.94m   39-02.25 

      10.37m  11.19m  9.82m  FOUL  FOUL  11.94m

  8       Morgosh, Alyssa        Bates                 12.93m     11.93m   39-01.75 

      11.58m  9.66m  FOUL  FOUL  10.90m  11.93m

  9       Millstrom, Alex        Bates                 11.29m     10.34m   33-11.25 

      10.08m  FOUL  10.34m            

 10       Kofos, Leah            Bates                 11.08m     10.27m   33-08.50 

      9.82m  10.27m  9.50m            

 

Event 34  Men Weight Throw

==========================================================================================

    Name                    Year School                  Seed     Finals            Points

==========================================================================================

  1       Enos, Sean             Bates                 19.35m     18.66m   61-02.75   7   

      15.39m  18.25m  FOUL  FOUL  17.37m  18.66m

  2       McNeil, Rich           Bates Alumni                     16.54m   54-03.25 

      16.33m  16.26m  15.21m  16.54m  16.47m  FOUL

  3       Margitza, Nick         Bates                 15.59m     15.86m   52-00.50   5   

      15.61m  15.86m  FOUL  FOUL  15.07m  15.03m

  4       Murtagh, Chris         Bates Alumni                     15.85m   52-00.00 

      14.43m  FOUL  15.85m  15.29m  FOUL  FOUL

  5       Cooper, Ken            MIT                   16.83m     15.45m   50-08.25   4   

      13.99m  13.58m  15.13m  15.45m  14.70m  15.08m

  6       Barron, Will           Colby Alumni          15.72m     15.02m   49-03.50 

      14.37m  14.46m  15.02m  15.00m  14.93m  15.02m

  7       Fakorede, Adedire      Bates                            14.77m   48-05.50   3   

      12.64m  FOUL  12.20m  14.10m  14.77m  13.90m

  8       Parker, Billy          Colby                 11.08m     11.70m   38-04.75   2   

      FOUL  11.70m  10.93m  9.91m  10.56m  FOUL

  9       Parrott, Steven        Colby                 11.27m     11.51m   37-09.25   1   

      FOUL  11.19m  11.51m            

 10       Endean, Thomas         Bates                            11.31m   37-01.25 

      11.12m  11.31m  10.79m            

 11       Bratten, Richard       MIT                   11.89m     10.66m   34-11.75 

      10.49m  10.66m  10.39m            

 

Event 36  Women 5000 Meter Run

================================================================================

    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points

================================================================================

Section  1  

  1       Zeinstra, Nicole       MIT                 18:10.00   17:43.12    7   

  2       Eccles, Mary           MIT                            18:39.62    5   

  3       Cook, Katherine        Bates                          18:58.94    4   

  4       Kim, Maria             Bates                          19:54.98    3   

  5       Porfido, Courtney      Bates                          20:48.22    2   

 

Event 37  Men 5000 Meter Run

================================================================================

    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points

================================================================================

  1       Hannan, Tully          Bates               15:20.00   15:25.56    7   

  2       Gilligan, Brian        MIT                 15:50.00   15:32.86    5   

  3       Leung, Allen           MIT                 15:10.00   15:33.24    4   

  4       Sloan, Cooper          MIT                 15:30.00   15:47.02    3   

  5       Waltman, Nicholas      MIT                 15:40.00   15:52.27    2   

  6       Knoedler, Alexande     MIT                            15:53.16    1   

  7       Heller, Gregg          Bates               15:48.19   15:59.17  

  8       Horowicz, Michael      Bates               15:28.16   16:02.55  

  9       Rowe, Stephen          Bates               15:50.00   16:05.48  

 10       Doyle, Joe             Bates               15:30.92   16:06.76  

 11       Shaw, Chris            Bates               16:17.68   17:13.04  

 12       Harrast, Porter        Bates               16:20.00   17:17.04  

 

Event 38  Women 4x200 Meter Relay

=========================================================================

    School                                               Seed     Finals 

=========================================================================

  1 Mit  'A'                                          1:52.94    1:51.29  

     1) Szklarzewski, Veronica          2) Alper, Natalie                 

     3) Strouf, Haley                   4) Dai, Annie                     

  2 Colby  'A'                                                   1:54.27  

     1) Rembetsy-Brown, Julia           2) Giles, Margaret                

     3) Hojlo, Maggie                   4) Tolman, Emily                  

  3 Bates  'A'                                                   1:55.25  

     1) Dickinson, Alexis               2) Schroeder, Elena               

     3) Oliver, Amelia                  4) Turner, Anna                   

  4 Bates Alumni  'A'                                            1:56.93  

     1) Alexander, Abby                 2) Nixon, Kallie                  

     3) Poulin, Kristin                 4) Tobin, Tina                    

  6 Mit Alumni  'A'                                              2:04.83  

 -- Mit Alumni  'B'                                             x2:03.53  

 

Event 39  Men 4x200 Meter Relay

=========================================================================

    School                                               Seed     Finals 

=========================================================================

  1 Mit Alumni  'A'                                              1:37.95  

 -- Mit  'A'                                          1:33.66         DQ  

     1) Kaba, Michael                   2) Samsel, Adrian                 

     3) Diamantoni, Nicholas            4) Albritten, Tre                 

 

                    Women - Team Rankings - 17 Events Scored

===============================================================================

    1) MIT                        189.50     2) Bates                     107.50

    3) Colby                       47                                           

 

                    Men - Team Rankings - 17 Events Scored

===============================================================================

    1) MIT                        194        2) Bates                     103   

    3) Colby                       57