Licensed to Bowdoin College       HY-TEK's MEET MANAGER 4.0 11/23/2013 04:24 PM
                     MIT & Babson at Bowdoin - 11/23/2013                      
                                    Results                                    
 
Event 1  Women 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    School                                               Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Massachusetts Institute of Tec-MA  'A'                 NT    1:49.60  
     1) Rogers, Christy K 21            2) Finney, Kristen 19             
     3) Garside, Danielle 19            4) Jedryka, Veronika 18           
  2 Bowdoin College-ME  'A'                                NT    1:50.60  
     1) Rudel, Holly E 18               2) Newton, Helen N 21             
     3) Kronick, Katie M 18             4) Walker, Sophia C 18            
  3 Massachusetts Institute of Tec-MA  'B'                 NT    1:51.39  
     1) He, Jane W 20                   2) Tsang, Emily L 18              
     3) Osmulski, Sarah 19              4) Cunningham, Michelle M 20      
  4 Bowdoin College-ME  'B'                                NT    1:55.04  
     1) Faller, Teri N 20               2) O'Leary, Maeve 21              
     3) Carter, Katie G 20              4) Garner, Lela D 19              
  5 Massachusetts Institute of Tec-MA  'C'                 NT   x1:59.60  
     1) Tai, Tammy 18                   2) Pearl, Taylor M 20             
     3) Yeh, Joanna 21                  4) Leonard, Anna 20               
  6 Massachusetts Institute of Tec-MA  'D'                 NT   x2:00.15  
     1) Hodges, Sydney 19               2) Finn, Chelsea B 21             
     3) de Figueiredo, Teresa K 18      4) Huynh, Hannah E 18             
  7 Bowdoin College-ME  'C'                                NT   x2:01.01  
     1) Chong, Megan K 20               2) Hediger, Anastasia 19          
     3) Sim, Sue I 18                   4) Houlihan, Erin P 18            
  8 Babson College-NE  'A'                                 NT    2:01.56  
     1) Riccardi, Erica 20              2) Yie, Lily 21                   
     3) Ford, Kendall 20                4) Johnson, Ascia 20              
  9 Babson College-NE  'B'                                 NT    2:20.10  
     1) Duseau, Lexi 19                 2) Espinosa, Fernanda 18          
     3) Reilly, Lauren 20               4) Sullivan, Paige 19             
 
Event 2  Men 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    School                                               Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Massachusetts Institute of Tec-MA  'A'                 NT    1:34.65  
     1) Mattix, Bo 19                   2) Liao, Michael J 21             
     3) Corcoran, Sean 19               4) Fathman, Austin D 20           
  2 Massachusetts Institute of Tec-MA  'B'                 NT    1:37.88  
     1) Lednev, Alexander 19            2) Luh, Alex V 18                 
     3) Schlueter, Luke S 19            4) Bauchwitz, Ben R 20            
  3 Bowdoin College-ME  'A'                                NT    1:37.98  
     1) Park, Andrew S 21               2) Lagasse, John J 19             
     3) Koh, Kevin W 20                 4) Rhodes, Linc L 21              
  4 Massachusetts Institute of Tec-MA  'C'                 NT   x1:38.65  
     1) Jokubaitis, Brad E 19           2) Dahlseng, Eric M 18            
     3) Chen, Michael C 19              4) Everett, Michael F 20          
  5 Bowdoin College-ME  'B'                                NT    1:40.49  
     1) Warren, Chris K 18              2) Melby, Evan T 19               
     3) Granata, Chris J 22             4) Anderson, Lyle L 20            
  6 Babson College-NE  'A'                                 NT    1:41.92  
     1) Kim, Bill 18                    2) Jacobi, Steve W 21             
     3) Chan, Gus 20                    4) Brown, Lenny 21                
  7 Babson College-NE  'B'                                 NT    1:43.25  
     1) Del Castillo, Rene 22           2) Pronichenko, Anton 18          
     3) Shivers, Kevin 19               4) Waranimman, Paris 21           
  8 Bowdoin College-ME  'C'                                NT   x1:45.34  
     1) Anderson, Lloyd B 20            2) Gunn, Liam C 18                
     3) House, Logan C 19               4) Sohail, Omar A 20              
  9 Babson College-NE  'C'                                 NT   x1:47.88  
     1) Waranimman, Purin 21            2) Gallagher, Carlos R 19         
     3) Pomeroy, Aaron 20               4) Golconda, Ashish 20            
 
Event 3  Women 1000 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Yu, Kate                  19 MIT-MA                    NT   10:59.82  
  2 Wilson, Sarah             20 MIT-MA                    NT   11:26.61  
  3 Weiss, Sarah A            21 MIT-MA                    NT   11:34.40  
  4 Schwartz, Isabel A        18 Bowdoin-ME                NT   12:15.94  
  5 Dupre, Maddie             18 Babson-NE                 NT   12:19.51  
  6 Pfeifer, Olivia M         20 Bowdoin-ME                NT   12:22.65  
  7 Kramer, Sasha J           19 Bowdoin-ME                NT   12:29.38  
 
Event 4  Men 1000 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Long, Tim L               19 Bowdoin-ME                NT    9:58.36  
  2 Matthews, John M          19 MIT-MA                    NT   10:09.54  
  3 Ellison, Jeremy P         18 MIT-MA                    NT   10:13.44  
  4 Truong, An P              19 Babson-NE                 NT   10:15.76  
  5 Garner, Nathan A          18 Bowdoin-ME                NT   10:18.73  
  6 Tougas, Alex J            22 Bowdoin-ME                NT   10:36.39  
  7 McGovern, Josh            18 Babson-NE                 NT   11:54.45  
  8 Clark, Keith C            19 Babson-NE                 NT   12:24.04  
 
Event 5  Women 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Guo, Margaret             18 MIT-MA                    NT    1:58.54  
  2 Osmulski, Sarah           19 MIT-MA                    NT    1:59.01  
  3 Ryan, Emmie A             20 MIT-MA                    NT    1:59.52  
  4 Freshnock, Sarah A        18 Bowdoin-ME                NT    2:00.41  
  5 Tsang, Emily L            18 MIT-MA                    NT   x2:01.24  
  6 Killian, Bridget R        20 Bowdoin-ME                NT    2:02.07  
  7 Houlihan, Erin P          18 Bowdoin-ME                NT    2:02.95  
  8 Ham, Mal                  18 Babson-NE                 NT    2:11.52  
  9 Greenberg, Becca E        19 Babson-NE                 NT    2:15.10  
 10 Sullivan, Paige           19 Babson-NE                 NT    2:39.35  
 
Event 6  Men 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Lu, Michael               19 MIT-MA                    NT    1:46.03  
  2 Mock, Remy                20 MIT-MA                    NT    1:46.13  
  3 Neubeiser, Daryl G        19 MIT-MA                    NT    1:47.05  
  4 Kulesza, Ryan J           21 Bowdoin-ME                NT    1:47.12  
  5 Deardorff, Peter G        20 Bowdoin-ME                NT    1:47.65  
  6 Breen-Franklin, Isaac S   21 Babson-NE                 NT    1:48.53  
  7 Koziol, Greg J            19 Bowdoin-ME                NT    1:50.48  
  8 Bass, Eli S               19 Bowdoin-ME                NT   x1:51.57  
  9 Del Castillo, Rene        22 Babson-NE                 NT    1:52.09  
 10 Everett, Michael F        20 MIT-MA                    NT   x1:54.95  
 11 Gallagher, Carlos R       19 Babson-NE                 NT    2:00.82  
 
Event 7  Women 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Jedryka, Veronika         18 MIT-MA                    NT      59.44  
  2 He, Jane W                20 MIT-MA                    NT    1:00.43  
  3 Rudel, Holly E            18 Bowdoin-ME                NT    1:00.55  
  4 Riccardi, Erica           20 Babson-NE                 NT    1:01.28  
  5 Faller, Teri N            20 Bowdoin-ME                NT    1:01.91  
  6 Garside, Danielle         19 MIT-MA                    NT    1:03.03  
  7 Chong, Megan K            20 Bowdoin-ME                NT    1:05.99  
  8 Van De Zande, Georgia D   20 MIT-MA                    NT   x1:11.68  
  9 Reilly, Lauren            20 Babson-NE                 NT    1:12.87  
 10 Duseau, Lexi              19 Babson-NE                 NT    1:21.18  
 
Event 8  Men 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Mattix, Bo                19 MIT-MA                    NT      52.01  
  2 Jokubaitis, Brad E        19 MIT-MA                    NT      52.43  
  3 Lednev, Alexander         19 MIT-MA                    NT      53.10  
  4 Corcoran, Sean            19 MIT-MA                    NT     x53.32  
  5 Park, Andrew S            21 Bowdoin-ME                NT      55.60  
  6 Warren, Chris K           18 Bowdoin-ME                NT      55.76  
  7 Kim, Bill                 18 Babson-NE                 NT      56.83  
  8 Shivers, Kevin            19 Babson-NE                 NT      57.03  
  9 Anderson, Lyle L          20 Bowdoin-ME                NT      58.42  
 10 Given, Michael O          18 Bowdoin-ME                NT     x58.69  
 11 Waranimman, Purin         21 Babson-NE                 NT      59.02  
 12 Fernandez, Reed F         18 Bowdoin-ME                NT   x1:02.57  
 
Event 9  Women 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Newton, Helen N           21 Bowdoin-ME                NT    1:09.23  
  2 O'Leary, Maeve            21 Bowdoin-ME                NT    1:11.21  
  3 Finney, Kristen           19 MIT-MA                    NT    1:11.24  
  4 Hodges, Sydney            19 MIT-MA                    NT    1:13.74  
  5 Reading, Mariah E         19 Bowdoin-ME                NT    1:14.01  
  6 Finn, Chelsea B           21 MIT-MA                    NT    1:15.03  
  7 Hediger, Anastasia        19 Bowdoin-ME                NT   x1:15.87  
  8 Pearl, Taylor M           20 MIT-MA                    NT   x1:16.12  
  9 Yie, Lily                 21 Babson-NE                 NT    1:16.84  
 10 Espinosa, Fernanda        18 Babson-NE                 NT    1:19.54  
 
Event 10  Men 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Liao, Michael J           21 MIT-MA                    NT      57.74  
  2 Luh, Alex V               18 MIT-MA                    NT      59.24  
  3 Bauchwitz, Ben R          20 MIT-MA                    NT    1:00.19  
  4 Lagasse, John J           19 Bowdoin-ME                NT    1:00.53  
  5 Chansakul, Jr J           19 Bowdoin-ME                NT    1:01.61  
  6 Pronichenko, Anton        18 Babson-NE                 NT    1:02.56  
  7 Dahlseng, Eric M          18 MIT-MA                    NT   x1:02.63  
  8 Jacobi, Steve W           21 Babson-NE                 NT    1:03.06  
  9 Gunn, Liam C              18 Bowdoin-ME                NT    1:04.33  
 10 Melby, Evan T             19 Bowdoin-ME                NT   x1:04.47  
 11 Fernandez, Drew D         20 Bowdoin-ME                NT   x1:11.48  
 
Event 11  Women 200 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 de Figueiredo, Teresa K   18 MIT-MA                    NT    2:15.55  
  2 Severance, Maddie K       18 MIT-MA                    NT    2:16.14  
  3 Kronick, Katie M          18 Bowdoin-ME                NT    2:16.61  
  4 Cheng, Justine            18 MIT-MA                    NT    2:18.64  
  5 Ford, Kendall             20 Babson-NE                 NT    2:21.46  
  6 Huynh, Hannah E           18 MIT-MA                    NT   x2:26.49  
 
Event 12  Men 200 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Norris, Thomas            19 MIT-MA                    NT    1:55.10  
  2 Schlueter, Luke S         19 MIT-MA                    NT    1:55.80  
  3 Granata, Chris J          22 Bowdoin-ME                NT    1:56.03  
  4 Wall, Timothy A           21 MIT-MA                    NT    1:57.25  
  5 Olin, Evan D              19 MIT-MA                    NT   x2:00.45  
  6 Koh, Kevin W              20 Bowdoin-ME                NT    2:00.56  
  7 Truong, An P              19 Babson-NE                 NT    2:03.16  
  8 Chan, Gus                 20 Babson-NE                 NT    2:10.12  
 
Event 13  Women 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Rogers, Christy K         21 MIT-MA                    NT      24.74  
  2 Walker, Sophia C          18 Bowdoin-ME                NT      24.93  
  3 Cunningham, Michelle M    20 MIT-MA                    NT      25.32  
  4 Houlihan, Erin P          18 Bowdoin-ME                NT      25.58  
  5 Riccardi, Erica           20 Babson-NE                 NT      25.63  
  6 Leonard, Anna             20 MIT-MA                    NT      26.19  
  7 Carter, Katie G           20 Bowdoin-ME                NT      26.36  
  8 Kramer, Sasha J           19 Bowdoin-ME                NT     x28.33  
  9 Johnson, Ascia            20 Babson-NE                 NT      28.51  
 10 Espinosa, Fernanda        18 Babson-NE                 NT      29.13  
 
Event 14  Men 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Fathman, Austin D         20 MIT-MA                    NT      21.77  
  2 Neubeiser, Daryl G        19 MIT-MA                    NT      22.13  
  3 Chen, Michael C           19 MIT-MA                    NT      22.34  
  4 Lagasse, John J           19 Bowdoin-ME                NT      22.49  
  5 Koziol, Greg J            19 Bowdoin-ME                NT      22.53  
  6 Brown, Lenny              21 Babson-NE                 NT      22.54  
  7 House, Logan C            19 Bowdoin-ME                NT      22.86  
  8 Anderson, Lyle L          20 Bowdoin-ME                NT     x22.88  
  9 Waranimman, Paris         21 Babson-NE                 NT      23.14  
 10 Pomeroy, Aaron            20 Babson-NE                 NT      23.40  
 11 Elias, Fred M             21 Bowdoin-ME                NT     x23.57  
 12 Cohen, Peter L            18 Bowdoin-ME                NT     x23.85  
 
Event 15  Women 1 mtr Diving
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Mikami, Sage              21 Bowdoin-ME                NP     219.75  
  2 Ekman, Paris              18 Babson-NE                 NP     218.10  
  3 Wass, Jessica             21 MIT-MA                    NP     216.75  
 
Event 16  Men 1 mtr Diving
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Kramer, Tom               21 Bowdoin-ME                NP     269.10  
  2 Ellis, Josh               19 Bowdoin-ME                NP     266.77  
  3 Tyulmankov, Danil         21 MIT-MA                    NP     262.20  
  4 Lubowe, Harry M           18 MIT-MA                    NP     218.40  
  5 Donnelly, Brock           20 Babson-NE                 NP     151.73  
  6 Bob Son, Kevin            22 Babson-NE                 NP      98.55  
 
Event 17  Women 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Jedryka, Veronika         18 MIT-MA                    NT      54.11  
  2 Yeh, Joanna               21 MIT-MA                    NT      54.83  
  3 Freshnock, Sarah A        18 Bowdoin-ME                NT      55.70  
  4 Cunningham, Michelle M    20 MIT-MA                    NT      56.32  
  5 Leonard, Anna             20 MIT-MA                    NT     x58.45  
  6 Ham, Mal                  18 Babson-NE                 NT    1:01.06  
  7 Johnson, Ascia            20 Babson-NE                 NT    1:01.72  
  8 Schwartz, Isabel A        18 Bowdoin-ME                NT    1:02.29  
  9 Greenberg, Becca E        19 Babson-NE                 NT    1:02.41  
 
Event 18  Men 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Fathman, Austin D         20 MIT-MA                    NT      48.13  
  2 Neubeiser, Daryl G        19 MIT-MA                    NT      48.26  
  3 Chen, Michael C           19 MIT-MA                    NT      49.35  
  4 Everett, Michael F        20 MIT-MA                    NT     x49.47  
  5 Breen-Franklin, Isaac S   21 Babson-NE                 NT      50.15  
  6 Bass, Eli S               19 Bowdoin-ME                NT      50.36  
  7 Deardorff, Peter G        20 Bowdoin-ME                NT      50.50  
  8 Chan, Jason               18 Babson-NE                 NT      51.29  
  9 Given, Michael O          18 Bowdoin-ME                NT      51.51  
 10 Waranimman, Paris         21 Babson-NE                 NT      51.70  
 11 Elias, Fred M             21 Bowdoin-ME                NT     x52.58  
 12 Fernandez, Reed F         18 Bowdoin-ME                NT     x52.93  
 13 Fernandez, Drew D         20 Bowdoin-ME                NT     x57.48  
 
Event 19  Women 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Rogers, Christy K         21 MIT-MA                    NT    2:09.10  
  2 He, Jane W                20 MIT-MA                    NT    2:11.51  
  3 Yu, Kate                  19 MIT-MA                    NT    2:12.95  
  4 Riccardi, Erica           20 Babson-NE                 NT    2:14.45  
  5 Rudel, Holly E            18 Bowdoin-ME                NT    2:15.98  
  6 Faller, Teri N            20 Bowdoin-ME                NT    2:16.25  
  7 Garside, Danielle         19 MIT-MA                    NT   x2:16.34  
  8 Killian, Bridget R        20 Bowdoin-ME                NT    2:21.20  
  9 Chong, Megan K            20 Bowdoin-ME                NT   x2:22.97  
 10 Reilly, Lauren            20 Babson-NE                 NT    2:36.88  
 11 Duseau, Lexi              19 Babson-NE                 NT    2:57.16  
 
Event 20  Men 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Mattix, Bo                19 MIT-MA                    NT    1:55.74  
  2 Jokubaitis, Brad E        19 MIT-MA                    NT    1:56.16  
  3 Corcoran, Sean            19 MIT-MA                    NT    1:58.77  
  4 Park, Andrew S            21 Bowdoin-ME                NT    2:03.72  
  5 Kim, Bill                 18 Babson-NE                 NT    2:03.80  
  6 Del Castillo, Rene        22 Babson-NE                 NT    2:05.08  
  7 Rhodes, Linc L            21 Bowdoin-ME                NT    2:05.55  
  8 Anderson, Lloyd B         20 Bowdoin-ME                NT    2:09.99  
  9 Waranimman, Purin         21 Babson-NE                 NT    2:10.70  
 
Event 21  Women 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Walker, Sophia C          18 Bowdoin-ME                NT    2:31.20  
  2 Finney, Kristen           19 MIT-MA                    NT    2:33.75  
  3 Newton, Helen N           21 Bowdoin-ME                NT    2:33.87  
  4 Hodges, Sydney            19 MIT-MA                    NT    2:34.91  
  5 O'Leary, Maeve            21 Bowdoin-ME                NT    2:35.64  
  6 Finn, Chelsea B           21 MIT-MA                    NT    2:38.83  
  7 Yie, Lily                 21 Babson-NE                 NT    2:46.36  
  8 Espinosa, Fernanda        18 Babson-NE                 NT    2:57.89  
 
Event 22  Men 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Liao, Michael J           21 MIT-MA                    NT    2:07.19  
  2 Chansakul, Jr J           19 Bowdoin-ME                NT    2:14.06  
  3 Garner, Nathan A          18 Bowdoin-ME                NT    2:16.54  
  4 Dahlseng, Eric M          18 MIT-MA                    NT    2:21.08  
  5 Jacobi, Steve W           21 Babson-NE                 NT    2:21.09  
  6 Pronichenko, Anton        18 Babson-NE                 NT    2:22.52  
 
Event 23  Women 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Ryan, Emmie A             20 MIT-MA                    NT    5:18.04  
  2 Garner, Lela D            19 Bowdoin-ME                NT    5:26.53  
  3 Wilson, Sarah             20 MIT-MA                    NT    5:33.74  
  4 Van De Zande, Georgia D   20 MIT-MA                    NT    5:35.56  
  5 Hutchinson-Maddox, Caitl  21 Bowdoin-ME                NT    5:42.53  
  6 Weiss, Sarah A            21 MIT-MA                    NT   x5:45.45  
  7 Pfeifer, Olivia M         20 Bowdoin-ME                NT    5:46.82  
  8 Dupre, Maddie             18 Babson-NE                 NT    6:02.14  
  9 Sullivan, Paige           19 Babson-NE                 NT    7:01.84  
 
Event 24  Men 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Norris, Thomas            19 MIT-MA                    NT    4:47.63  
  2 Lu, Michael               19 MIT-MA                    NT    4:50.45  
  3 Matthews, John M          19 MIT-MA                    NT    4:54.74  
  4 Wall, Timothy A           21 MIT-MA                    NT   x4:57.04  
  5 Long, Tim L               19 Bowdoin-ME                NT    4:57.89  
  6 Truong, An P              19 Babson-NE                 NT    4:59.03  
  7 Breen-Franklin, Isaac S   21 Babson-NE                 NT    5:03.93  
  8 Tougas, Alex J            22 Bowdoin-ME                NT    5:05.98  
  9 Granata, Chris J          22 Bowdoin-ME                NT    5:06.66  
 10 McGovern, Josh            18 Babson-NE                 NT    5:35.43  
 
Event 25  Women 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Osmulski, Sarah           19 MIT-MA                    NT      59.31  
  2 Yeh, Joanna               21 MIT-MA                    NT      59.77  
  3 Guo, Margaret             18 MIT-MA                    NT    1:00.64  
  4 Kronick, Katie M          18 Bowdoin-ME                NT    1:01.21  
  5 Cheng, Justine            18 MIT-MA                    NT   x1:03.43  
  6 Reading, Mariah E         19 Bowdoin-ME                NT    1:03.89  
  7 Sim, Sue I                18 Bowdoin-ME                NT    1:05.94  
  8 Tarbell, Liza W           18 Bowdoin-ME                NT   x1:07.72  
  9 Ham, Mal                  18 Babson-NE                 NT    1:11.65  
 
Event 26  Men 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Corcoran, Sean            19 MIT-MA                    NT      51.52  
  2 Mock, Remy                20 MIT-MA                    NT      52.23  
  3 Koh, Kevin W              20 Bowdoin-ME                NT      52.36  
  4 Schlueter, Luke S         19 MIT-MA                    NT      52.62  
  5 Bauchwitz, Ben R          20 MIT-MA                    NT     x53.28  
  6 House, Logan C            19 Bowdoin-ME                NT      53.73  
  7 Chan, Gus                 20 Babson-NE                 NT      55.04  
  8 Park, Andrew S            21 Bowdoin-ME                NT      55.25  
  9 Shivers, Kevin            19 Babson-NE                 NT      55.96  
 10 Peabody, Ryan J           21 Bowdoin-ME                NT     x56.09  
 11 Pomeroy, Aaron            20 Babson-NE                 NT      56.94  
 12 Anderson, Lyle L          20 Bowdoin-ME                NT     x57.29  
 13 Sohail, Omar A            20 Bowdoin-ME                NT   x1:02.70  
 
Event 27  Women 3 mtr Diving
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Mikami, Sage              21 Bowdoin-ME                NP     218.02  
  2 Wass, Jessica             21 MIT-MA                    NP     187.95  
  3 Ekman, Paris              18 Babson-NE                 NP     142.05  
 
Event 28  Men 3 mtr Diving
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Ellis, Josh               19 Bowdoin-ME                NP     256.27  
  2 Kramer, Tom               21 Bowdoin-ME                NP     242.55  
  3 Lubowe, Harry M           18 MIT-MA                    NP     235.20  
  4 Tyulmankov, Danil         21 MIT-MA                    NP     233.32  
  5 Donnelly, Brock           20 Babson-NE                 NP     162.00  
  6 Bob Son, Kevin            22 Babson-NE                 NP     118.72  
 
Event 29  Women 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Tsang, Emily L            18 MIT-MA                    NT    2:14.21  
  2 Garner, Lela D            19 Bowdoin-ME                NT    2:18.16  
  3 Finney, Kristen           19 MIT-MA                    NT    2:21.32  
  4 Reading, Mariah E         19 Bowdoin-ME                NT    2:22.11  
  5 Chong, Megan K            20 Bowdoin-ME                NT    2:26.66  
  6 Finn, Chelsea B           21 MIT-MA                    NT    2:26.81  
  7 Sim, Sue I                18 Bowdoin-ME                NT   x2:30.26  
 
Event 30  Men 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Schlueter, Luke S         19 MIT-MA                    NT    2:01.16  
  2 Jokubaitis, Brad E        19 MIT-MA                    NT    2:02.45  
  3 Jacobi, Steve W           21 Babson-NE                 NT    2:04.24  
  4 Peabody, Ryan J           21 Bowdoin-ME                NT    2:05.36  
  5 Kim, Bill                 18 Babson-NE                 NT    2:07.83  
  6 Dahlseng, Eric M          18 MIT-MA                    NT    2:14.64  
  7 Kulesza, Ryan J           21 Bowdoin-ME                NT    2:53.24  
 
Event 31  Women 400 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    School                                               Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Massachusetts Institute of Tec-MA  'A'                 NT    3:39.80  
     1) Guo, Margaret 18                2) Osmulski, Sarah 19             
     3) Yu, Kate 19                     4) Yeh, Joanna 21                 
  2 Massachusetts Institute of Tec-MA  'B'                 NT    3:42.05  
     1) Rogers, Christy K 21            2) Cunningham, Michelle M 20      
     3) Leonard, Anna 20                4) Jedryka, Veronika 18           
  3 Bowdoin College-ME  'B'                                NT    3:47.42  
     1) Houlihan, Erin P 18             2) Rudel, Holly E 18              
     3) Faller, Teri N 20               4) Carter, Katie G 20             
  4 Bowdoin College-ME  'A'                                NT    3:47.50  
     1) Killian, Bridget R 20           2) Garner, Lela D 19              
     3) Freshnock, Sarah A 18           4) Walker, Sophia C 18            
  5 Massachusetts Institute of Tec-MA  'C'                 NT   x3:52.99  
     1) He, Jane W 20                   2) Van De Zande, Georgia D 20     
     3) Ryan, Emmie A 20                4) Garside, Danielle 19           
  6 Massachusetts Institute of Tec-MA  'D'                 NT   x4:00.74  
     1) Severance, Maddie K 18          2) Weiss, Sarah A 21              
     3) Cheng, Justine 18               4) Huynh, Hannah E 18             
  7 Bowdoin College-ME  'C'                                NT   x4:02.84  
     1) Kramer, Sasha J 19              2) Tarbell, Liza W 18             
     3) Hediger, Anastasia 19           4) Kronick, Katie M 18            
  8 Babson College-NE  'A'                                 NT    4:08.17  
     1) Yie, Lily 21                    2) Greenberg, Becca E 19          
     3) Ham, Mal 18                     4) Johnson, Ascia 20              
  9 Babson College-NE  'B'                                 NT    4:35.24  
     1) Duseau, Lexi 19                 2) Reilly, Lauren 20              
     3) Sullivan, Paige 19              4) Dupre, Maddie 18               
 
Event 32  Men 400 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    School                                               Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Massachusetts Institute of Tec-MA  'A'                 NT    3:11.36  
     1) Fathman, Austin D 20            2) Bauchwitz, Ben R 20            
     3) Mock, Remy 20                   4) Neubeiser, Daryl G 19          
  2 Massachusetts Institute of Tec-MA  'B'                 NT    3:16.10  
     1) Chen, Michael C 19              2) Everett, Michael F 20          
     3) Lu, Michael 19                  4) Liao, Michael J 21             
  3 Massachusetts Institute of Tec-MA  'C'                 NT   x3:16.45  
     1) Luh, Alex V 18                  2) Lednev, Alexander 19           
     3) Wall, Timothy A 21              4) Norris, Thomas 19              
  4 Bowdoin College-ME  'A'                                NT    3:17.76  
     1) Deardorff, Peter G 20           2) Koziol, Greg J 19              
     3) Rhodes, Linc L 21               4) Bass, Eli S 19                 
  5 Babson College-NE  'A'                                 NT    3:20.32  
     1) Shivers, Kevin 19               2) Del Castillo, Rene 22          
     3) Chan, Gus 20                    4) Breen-Franklin, Isaac S 21     
  6 Bowdoin College-ME  'B'                                NT    3:23.72  
     1) Cohen, Peter L 18               2) Given, Michael O 18            
     3) Elias, Fred M 21                4) Lagasse, John J 19             
  7 Babson College-NE  'B'                                 NT    3:27.58  
     1) Pomeroy, Aaron 20               2) Chan, Jason 18                 
     3) Waranimman, Purin 21            4) McGovern, Josh 18              
  8 Bowdoin College-ME  'C'                                NT   x3:30.90  
     1) Melby, Evan T 19                2) Peabody, Ryan J 21             
     3) Tougas, Alex J 22               4) Anderson, Lloyd B 20           
  9 Babson College-NE  'C'                                 NT   x3:39.55  
     1) Golconda, Ashish 20             2) Clark, Keith C 19              
     3) Gallagher, Carlos R 19          4) Brown, Lenny 21